Protivanov 2006

Fotky z tábora
Celotáborová hra
Křižácké války, osvobození Jeruzaléma
Termín
18. – 26. 8. 2006
Potáborové setkání
28. srpna pro I. turnus a 1. září pro II. turnus.

Reportáž psaná po táboře

Jak to vidí novopečená kmotra Terka

Můj dnešní úkol od Ondry: napiš krátce o čem byl tábor II. turnus. To mi nemusel říkat dvakrát, protože tenhle tábor jen tak nedostanu z hlavy a vzpomínám často.

V Clermontu to začalo...

Hned první den po příjezdu, nezbytném prozkoumání terénu (kde je ta podstatná věc jako kadibudka a tak) a seznamce, byla sehraná ohromně působivá scénka z konsilu v Clermontu. Než jsme se my vedoucí a kmotři stihli dohádat, kdo nás teda povede, už stál Dominik na věži a byl jednohlasně zvolen vedoucím výpravy. No a od tohohle večera už se vše odvíjelo jedním směrem – pořádně se vybavit, připravit a zásobit na tažení do Jeruzaléma. Vyrobili jsme meče, štíty, erby, prošli náročným výcvikem...

...přes záliv sv. Jiří, Antiochii...

Po překročení zálivu sv. Jiří, což nebylo vůbec jednoduché, jsme se dostali do Antiochie. Odtud už byl pouze krůček do Jeruzaléma. Město bylo výborně chráněno, ale bojovníci přece jen prorazili hradby a dobili ho. Boží hrob byl osvobozen.

...až do Jeruzaléma!

Poustevník, který čekal na místě dal rytířům mapu a ti objevili v ukryté truhlici jeruzalémské křížky.

Příští den se jen slavilo turnajem. Meče řinčely, šípy lítaly a ani nevím jak, ale byl tady najednou poslední den. To znamenalo všechno sbalit, rozbourat, odvézt a domů...

Z myšlenek na boj jsme se rozptylovali psaním pošty, chválami na výborné umění kuchařů, nemohl chybět fotbal a samozřejmě jsme nezapomínali ani na každodenní modlitby.